Btn Grup şirketi olan Btn Assistance firması için tıklayınız. btnassistance
Open
X

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancılara Sağlık Sigortası Zorunluluğu

11 Nisan’da yürürlüğe giren yeni yönetmelik doğrultusunda; yabancı uyruklu vatandaşlara “Özel Sağlık Sigortası yaptırma zorunluluğu” getirildi. Aile ikamet izni ve uzun dönem ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar gerekli belgeler arasına sağlık sigortası bilgilerini de eklemek durumundalar.

Yabancı Uyruklu Vatandaşlara Sağlık Sigortası Zorunlu

11 Nisan’da yürürlüğe giren yeni yönetmelik; “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” ile aile ikamet izni ve uzun dönem ikamet izni almak isteyen yabancılara, özel sağlık sigortası zorunlu oldu. Bundan böyle; aile ikamet izni ve uzun dönem ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar sağlık sigortası bilgilerini de gerekli belgelere eklemek durumunda.

Kısa Sürede Yoğun Talep

Yabancı uyruklu vatandaşlar için sağlık sigortasının zorunlu hale getirilmesini, web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda duyurduğumuz andan itibaren çok fazla telefon ve teklif aldık. Konuyu sigorta sektöründen ve resmi kurumlardan doğrudan takip eden Sigorta uzmanlarımız kısa zamanda çok sayıda yabancı uyruklu vatandaşın sigorta işlemlerini gerçekleştirdi.

Yabancılara zorunlu hale getirilen özel sağlık sigortasını birkaç dakikada gerçekleşmek, yönetmelik hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyenler için hizmet vermeye devam ediyoruz.